اسپیس‌ایکس ساخت موشک نسل جدید خود را آغاز کرد


شرکت فضایی خصوصی “اسپیس‌ایکس”(SpaceX) ساخت موشک نسل جدید استارشیپ را آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت اسپیس‌ایکس شروع به ساخت جدیدترین نمونه‌ها از موشک پیشرفته نسل جدید استارشیپ(Starship) کرده است تا از هر زمانی بیشتر به انجام ماموریت‌های فضایی عمیق با یک موشک غول پیکر که قابلیت حمل محموله‌های بزرگ و انسان را دارد، نزدیک شود.

این موشک‌ها 50 متر طول دارند و از سه موتور “رپتور” بهره می‌برند که نیرویی معادل 12 هزار کیلو نیوتن ایجاد می‌کنند.

این موشک‌ها برای حمل مقادیر زیادی محموله و درنهایت فضانورد به فضا، آن هم برای مأموریت‌های ماه و مریخ و فراتر از آن طراحی شده‌اند.

اسپیس‌ایکس پس از پرده برداری از طراحی این موشک جدید با نام کامل “Starship Mk 2” در ماه گذشته و همچنین اعلام شدن یک جدول زمانی بلندپروازانه برای ورود این فضاپیما به مدار، ساخت دو نمونه از آن را آغاز کرده است.

تصویری که از تأسیسات این شرکت در کاکائوی فلوریدا مخابره شده است، برج‌های درخشان از فولاد ضد زنگ را نشان می‌دهد که سرهم بندی خواهند شد و به موشک تبدیل می‌شوند. همچنین می‌توان مجموعه ای از حلقه‌ها را که روی زمین انباشته شده و آماده نصب بر روی موشک‌ها هستند، مشاهده کرد. این تصاویر توسط یک عکاس هوایی به نام “جان وینکوپ” ضبط شده است.

اسپیس‌ایکس علاوه بر شروع ساخت این دو موشک در این کارخانه، در حال ساخت یک استارشیپ سوم در تأسیسات خود در بوکا چیکای تگزاس نیز هست.

“ایلان ماسک” رئیس اسپیس‌ایکس طی ارائه طرح استارشیپ، با توجه به پیشرفت‌هایی که با نمونه اولیه موشک آزمایشی استارهاپر(Starhopper) به دست آمده بود، از برنامه این شرکت برای شروع آزمایش زیرمداری این موشک‌ها طی یک یا دو ماه آتی سخن گفت.

اگر آزمایش این موشک‌های Mk 2 به خوبی انجام شود، این شرکت می‌تواند ساخت نسخه‌های Mk 3 را از اوایل ماه آینده آغاز کند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ

*

code