مشکل حسگر اثر انگشت گلکسی S10 هفته آینده برطرف می‌شود

شرکت سامسونگ گفته است که مشکل حسگر اثر انگشت گوشی جدید گلکسی S10 را که تبدیل به یک آبروریزی برای این شرکت شده، طی هفته آینده با ارائه یک به‌روز رسانی برطرف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، اوایل هفته گذشته سامسونگ تأیید کرد که مشکلی در برخی محافظ‌های صفحه نمایش اجازه می‌دهد تا برخی از دستگاه‌های پرچمدار این شرکت با هرگونه اثر انگشتی باز شوند! اکنون این شرکت گفته است که این مشکل را در یک به روز رسانی که احتمالا هفته آینده عرضه می‌شود، برطرف می‌کند.

گویا حسگر اولتراسونیک گوشی‌های جدید شرکت سامسونگ که برای خواندن اثر انگشت کاربر در زیر نمایشگر تعبیه شده است، در صورت استفاده از از محافظ‌های سیلیکونی و پلاستیکی برای نمایشگر مختل می‌شوند و با هر اثر انگشتی می‌توان قفل گوشی را باز کرد.

همچنین برخی کاربران گزارش داده‌اند که با اثر انگشت چاپ سه بعدی شده نیز قادر به گول زدن این حسگر شده‌اند.

این مشکل بر روی گوشی‌های پرچمدار سامسونگ شامل گلکسی S10 و نوت 10 به وجود آمده است و هنگامی که از برخی محافظ‌های نمایشگر روی این دستگاه‌ها استفاده می‌شود، می‌توانند توسط کاربران غیر ثبت شده باز شوند.

تصور می‌شود که سیلیکون موجود در این محافظ‌های صفحه نمایش باعث ایجاد مشکلاتی در رابطه با حسگر اولتراسونیک می‌شود که به هر کسی امکان باز کردن قفل دستگاه را می‌دهد.

سامسونگ اکنون یک نرم افزار رفع مشکل ایجاد کرده است و تا آماده شدن و عرضه آن توصیه می‌کند که کاربران این گوشی‌ها از نصب محافظ‌ های غیر رسمی و تایید نشده پرهیز کنند. همچنین همه اثر انگشت‌های ثبت شده را از دستگاه‌های خود حذف کرده و دوباره آنها را ثبت کنند.

سامسونگ در وب سایت خود توصیه کرد: لطفاً از نصب محافظ صفحه نمایش سیلیکونی روی دستگاه خود خودداری کنید تا زمانی که یک به روزرسانی نرم افزاری که قرار است هفته آینده منتشر شود، منتشر شود. از صبر و شکیبایی شما متشکریم و تلاش خواهیم کرد تا بهترین خدمات ممکن را به مشتریان خود ارائه دهیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ

*

code